Styl retro w kuchni

Styl retro, z wyłączeniem mody z wybiegów, pojawił się w niedawnym czasie także w aranżacji wnętrz. Wystrój w tego typu stylu nawiązuje zwykle do lat 50 oraz 60, ale także do dużo wcześniejszych okresów. Polega on nastworzeniu atmosfery sprzed lat, dziękikreatywnemu scaleniu dawnych inspiracji z dzisiejszą estetyką. Jest dozwolone powiedzieć, że jest to zwyczajny powrót do wzornictwa z z tamtego okresu, jednak w nieco odświeżonym wydaniu.

Styl retro w kuchni

Kuchnie w stylu retro są trwałe i niektórym przenigdy się nie znudzą. W takich gustownych wnętrzach kuchni uwielbienie pobudzają staroświeckie formy mebli z prostymi przodami, rzeźbionymi półeczkami czy też stołami na ruchomych nogach. Aby akcesoria kuchenne odpowiadały do stylu retro, powinno się dobrać również odpowiedni piec kuchenny a także retro piekarnik. Na szczęście na rynku są przystępne zarówno rozmaite piekarniki retro, a także kuchenki.Kuchenki retro
Gdy mowa o kuchenkach, wybór jest szeroki. Dostępne są zarówno kuchnie gazowe, elektryczne, jak i gazowo-elektryczne, np. piece gazowe z piekarnikiem elektrycznym, które szczycą się wciąż najogromniejszą modą. Wiążą w sobie bowiem dobre cechy kuchenek gazowych oraz elektrycznych. Kupując je do własnej kuchni wyposażonej w stylu retro, należy nabyć zarówno elegancki piec bądź piekarnik.
Dawny wizerunek umożliwi właściwie ukończony przedni front, przestarzałe pokrętła i dodatkowo płyta gazowa retro. Tego typu podstawowy piekarnik lub piec w dzisiejszych czasach przyciągnie wzrok każdego a także zaciekawi niejednego, swoim wyglądem przypomni rzeczywiście minione czasy. Co istotnie nie znaczy, że zaaranżowania tego typu są mało współczesne. Cała bowiem część elektroniczna i nowoczesność skrywa się w ich wnętrzu. Na przykład piekarnik, w zależności od wariantu, wyekwipowany jest w rozmaite funkcje, tego typu jak: dmuchawa, grzałka górna oraz dolny, opiekacz, rozmrażanie, szybki nagrzew, lub termoobieg.
Również kuchenki gazowo-elektryczne w stylu retro, chociaż z frontu wyglądają na totalnie przestarzałe, zaopatrzone są w nowoczesne metody techniczne, w tym np. kilka funkcji wypiekania, a nawet funkcję łatwego mycia.

Oferta produktów w stylu retro: piece kuchenne gazowe z piekarnikiem elektrycznym.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *